Menu

Tv-tider för VM 2014

18th December 2013 - Sport
Tv-tider för VM 2014

TV-tider Fotbolls VM 2014

Nedan finner ni alla svenska TV-tider och TV-tablåer för Fotbolls VM 2014 i Brasilien.

Datum Tid
12-jun 22.00 Brasilien – Kroatien SAO PAOLO SVT
13-jun 18.00 Mexiko – Kamerun NATAL TV4
13-jun 21.00 Spanien – Holland SALVADOR SVT
13-jun 24.00 Chile – Australien CUIABA TV4
14-jun 18.00 Colombia – Grekland BELO HORIZONTE SVT
14-jun 21.00 Uruguay – Costa Rica FORTALEZA TV4
14-jun 24.00 England – Italien MANAUS TV4
15-jun 03.00 Elfenbenskusten – Japan RECIFE TV4
15-jun 18.00 Schweiz – Ecuador BRASILIA TV4
15-jun 21.00 Frankrike – Honduras PORTO ALEGRE SVT
15-jun 24.00 Argentina – Bosnien RIO DE JANEIRO TV4
16-jun 18.00 Tyskland – Portugal SALVADOR SVT
16-jun 21.00 Iran – Nigeria CURITIBA TV4
16-jun 24.00 Ghana – USA NATA L SVT
17-jun 18.00 Belgien – Algeriet BELO HORIZONTE SVT
17-jun 21.00 Brasilien – Mexiko FORTALEZA TV4
17-jun 24.00 Ryssland – Sydkorea CUIABA SVT
18-jun 18.00 Australien – Holland PORTO ALEGRE SVT
18-jun 21.00 Spanien – Chile RIO DE JANEIRO TV4
18-jun 24.00 Kamerun – Kroatien MANAUS SVT
19-jun 18.00 Colombia – Elfenbenskusten BRASILIA TV4
19-jun 21.00 Uruguay – England SAO PAOLO SVT
19-jun 24.00 Japan – Grekland NATAL TV4
20-jun 18.00 Italien – Costa Rica RECIFE SVT
20-jun 21.00 Schweiz – Frankrike SALVADOR TV4
20-jun 24.00 Honduras – Ecuador CURITIBA SVT
21-jun 18.00 Argentina – Iran BELO HORIZONTE TV4
21-jun 21.00 Tyskland – Ghana FORTALEZA SVT
21-jun 24.00 Nigeria – Bosnien CUIABA TV4
22-jun 18.00 Belgien – Ryssland RIO DE JANEIRO SVT
22-jun 21.00 Sydkorea – Algeriet PORTO ALEGRE TV4
22-jun 24.00 USA – Portugal MANAUS SVT
23-jun 18.00 Holland – Chile SAO PAOLO TV4
23-jun 18.00 Australien – Spanien CURITIBA TV4
23-jun 22.00 Kroatien – Mexiko RECIFE SVT
23-jun 22.00 Kamerun – Brasilien BRASILIA SVT
24-jun 18.00 Costa Rica – England BELO HORIZONTE SVT
24-jun 18.00 Italien – Uruguay NATAL SVT
24-jun 22.00 Grekland – Elfenbenskusten FORTALEZA TV4
24-jun 22.00 Japan – Colombia CUIABA TV4
25-jun 18.00 Bosnien – Iran SALVADOR TV4
25-jun 18.00 Nigeria – Argentina PORTO ALEGRE TV4
25-jun 22.00 Ecuador – Frankrike RIO DE JANEIRO SVT
25-jun 22.00 Honduras – Schweiz MANAUS SVT
26-jun 18.00 Portugal – Ghana BRASILIA SVT
26-jun 18.00 USA – Tyskland RECIFE SVT
26-jun 22.00 Algeriet – Ryssland CURITIBA TV4
26-jun 22.00 Sydkorea – Belgien SAO PAOLO TV4
28-jun 18.00 Åttondel 1, 1A-2B BELO HORIZONTE SVT
28-jun 22.00 Åttondel 2, 1C-2D RIO DE JANEIRO TV4
29-jun 18.00 Åttondel 3, 1B-2A FORTALEZA TV4
29-jun 22.00 Åttondel 4, 1D-2C RECIFE SVT
30-jun 18.00 Åttondel 5, 1E-2F BRASILIA svt
30-jun 22.00 Åttondel 6, 1G-2H PORTO ALEGRE TV4
01-jul 18.00 Åttondel 7, 1F-2E SAO PAOLO TV4
01-jul 22.00 Åttondel 8, 1H-2G SALVADOR svt
04-jul 18.00 Kvart 1, vinnare Å5-Å6 RIO DE JANEIRO SVT
04-jul 22.00 Kvart 2, vinnare Å1-Å2 FORTALEZA TV4
05-jul 18.00 Kvart 3, vinnare Å7-Å8 BRASILIA TV4
05-jul 22.00 Kvart 4, vinnare Å3-Å4 SALVADOR svt
08-jul 22.00 Semi 1, vinnare K2-K1 BELO HORIZONTE TV4
09-jul 22.00 Semi 2, vinnare K4-K3 SAO PAOLO svt
12-jul 22.00 Bronsmatch BRASILIA svt
13-jul 21.00 Final RIO DE JANEIRO TV4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *